Noc s Andersenem 2017

Rok se s rokem sešel a opět jsme připravili pro děti noc s Andersenem.
Ač téma "Čtyřlístek" nemělo se slavným pohádkářem nic společného, pustili jsme se do něho.
K této příležitosti byl vydán díl Čtyřlístku: Noc v knihovně. Nic jednoduchého to nebylo, snad se nám to i povedlo.
Z původního plánu předčíst dětem pohádku, bleskurychle sešlo. S vynikajícím nápadem převyprávět komiks přišel nám velevážený všechny opěvovaný pan Dokoupil.
Aby to nebylo jen tak obyčejné, zlanařila jsem další tři odvážné ženy a donutila je převléci se za postavičky Čtyřlístku. Do role Bobíka, velkého jedlíka, se zakousla Monika Jůzová, Jana Páralová za sportovce Pinďu, za fešandu Fifinku Monika Wrubel, a za vynálezce Mišpulína já Květa Krejčí. Dětem jsme sehráli a povyprávěli celý příběh o kouzelném klobouku. Překvapení se nám zdařilo,všichni koukali s otevřenou pusinou.
Po příběhu jsme se s dětmi vrhli do vyrábění masek všech čtyř hrdinů. Velmi nás udivil zájem dětí o tvoření.
Děti se rozdělili do více skupinek, někteří malovali, jiní vyráběli masky, či skládali z papírů,a někteří dokonce stihli vyzkoušet všechno.
Pořádně jsme děti před projekcí filmu nacpali a uložili na novou podlahu v knihovně vystlanou měkkou podetýlkou.
Opět do role vstoupil Čtyřlístek ve filmu: Čtyřlístek ve službách krále. Ač je to známý film, mnoho dětí jej ještě nevidělo.Rychle nám večer uběhl a rodiče si přišli pro své ratolesti.
Večer skončil a my zcela vyčerpáni, ale s dobrým pocitem, se těšíme na příští rok.

Poděkování patří především panu Dokoupilovi, za skvělý přednes, Monice,Janě, Monice za postavičky Čtyřlísku, panu Kučkovi za půjčení projektoru a všem ostatním co se na přípravách podíleli.

Fotogalerie: Noc s Andersenem 2017

Místní knihovna Sebranice Sebranice 149